Udělám to „až pak“

… čili Ažpakismus 🙂


Nedávno jsem ho viděla na blogu jedné slečny a potom ještě jednou, trochu v jiném tvaru, a potom znovu a znova… To už jsem si říkala, že je to dost divné, že během jednoho dne na chronické posouvání povinností – které toto slovo vyjadřuje – narazím hned několikrát.


A tak jsem se zamyslela… Co to vlastně je? A jak to mám já? Pracuju? Přemýšlím? Posouvám a odsouvám? Zapomínám?


Hoodně přemýšlím až si říkám že to není dobře. Moc přemýšlet a nekonat, to nikam nevede. Můj muž, který je typický Muž Činu a naprostým mým opakem, toto nechápe, je pevně nohama na zemi a přemýšlí ryze prakticky. Vymyslí. Vykoná.  Hotovo. Spokojenost.


Já lítám vysoko a vysoko, nohy v luftě, hlavu ještě vejš, stavím si svoje vzdušný zámky a bohužel spousta skvělých věcí (alespoň mě skvělý v tu chvíli připadají) zůstane bez delšího zastavení, natož uskutečnění.Budu mít keramickou dílnu, budu si točit hrníčky, malovat a glazurovat… Budu jezdit po vernisážích se svým uměním (ať už jakýmkoli), budu poznávat svět skrz umění a dovolím, aby svět poznal skrz umění mě… Pojedu do Afriky přes Unicef a budu pomáhat vzdělávat ty hubený děti s nafouklými bříšky..

Ach ach, kéž by tak člověk měl víc životů a stihl všechno, co stihnout chce 🙂


Nedávno jsem se nadchla pro intuitivní kreslení mandal a zentagle vzorů. Po dlooouhé době jsem se tedy vrátila ke čmárání, ale někde vzadu v hlavě na mě křikl hlásek – věnuj se jedné věci pořádně Kateřino!! Jasně mami, znám tu tvoji větu a říkám si, proč vlastně?… Proč by měl člověk dělat pouze jednu věc, když ho baví a naplňuje věcí víc?


A tak jsem se rozhodla, že:


budu dělat to, co mě baví, i když to bude třeba tisíc věcí naráz

ALE

přednostně splním to, co splnit mám (jako zakázky a slíbené věci)

A TAKÉ

všechno, co mě napadne, si budu ZAPISOVAT, aby mi nic neuniklo (i když to se zpětným pohledem zřejmě bude pěkná kravina)

…. A TÍM PÁDEM

se k tomu budu vracet a plnit to, co si plnění zaslouží.

A HLAVNĚ


NĚJAKÝ AŽ-PAK-ISMUS SE MĚ TEDa TÝKAT NEBUDE 🙂


Hotovo. Plním to. Spokojenost.


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *