Učte se od úspěšnějších

Osm hodin ráno, klasika. Syn chce mlíko a pohádku, v kuchyni bordel, takže ještě v pyžamu, bez snídaně a s rezignačním výdechem se vydám ke dřezu.


Myšlenky se mi rozutečou k fotkám, na které jsem narazila hned po ránu na Instagramu. Stal se z toho takovej můj zvyk – po probuzení kouknu na nový fotky lidí, který sleduju, aby mě nakopli a povzbudili. Jsou to samí úspěšní – alespoň se mi tak jeví – podnikatelé, mentoři, bloggerky, umělci.


Koukám na jejich fotky z Kenyi, kde jezdí po moři na skůtru, z Bali, kde se vyvalují na pláži, ze Safari, kde krmí slony, sedí na palmě a pijou z kokosu , vysmátí fotí selfie na útesech, a táááák, však to jistě znáte. Napadá mě, že mě ty jejich fotky nepovzbuzují, spíš naopak…


Upřímně zjišťuju, že ve mně probouzí tu hnusnou vlastnost, o který jsem si myslela, že se jí úspěšně vyhýbám, a tou je ZÁVIST.


„Sakra, já závidím úspěšným lidem!“


Ano, přiznej si to Kateřino, závidíš úspěšným jejich volnost, to, že cestujou po světě, užívají si život snů a přitom jim vydělává to, co je baví a potřebují k tomu pouze internetové připojení, zatímco ty ses usadila v malém českém městě, ráno místo plavání si v moři myješ horu špinavýho nádobí ve starý kuchyni, která volá po rekonstrukci, na kterou nemáš peníze.


Psssst nikomu to neříkej, o tom se přece nemluví,  závidět se nemá, je to pěkně hnusná vlastnost, ale víš to jen ty a nemusíš to nikomu říkat……


Přesto sedám k PC a svoje pocity sepisuju, protože chci být autentická, ne taková, jaká bych se chtěla prezentovat, ale taková, jaká doopravdy jsem. A napadá mě..


Je tak špatné závidět?

Není to právě závist, která mě sune kupředu?

Není to pro mě právě ta potřebná motivace?


Hmmm, možná že jo…. Nemusí to být všechno jen založeno na pozitivních vlastnostech, že… Chci být úspěšná kvůli pocitu naplnění, kvůli postarání se o rodinu, kvůli vážení si sama sebe…. Ano určitě, ale chci být úspěšná, abych mohla žít, jako žijí ONI.


Oni, ti úspěšní, ti, jejichž kroky sleduju a učím se z nich, abych dosáhla stejných cílů, jako oni…


„Nejsi vůbec dobrý člověk…“  našeptává mi cosi….

Ale ano, jsem dobrý člověk, jenom ne dokonalý, samozřejmě… Jsem lidská, chybující a hold závidím úspěšným, a ještě navíc to sděluju světu.


Víte, sociální sítě mají skvělou vlastnost – můžete si vybudovat profil svojí osobnosti tak, jak chcete abyste působili na lidi, ovlivnit to, co si o vás budou myslet. A jaké vlastnosti jsou žádané?


Krásní lidé (proč asi retušujem a filtrujem fotky, že…)

Chytří lidé (pozor na slovosled a věty, který zveřejňuješ, ať nepůsobíš hloupě)

Cílevědomí a motivující a inspirativní a úspěšní a bohatí a kreativní…

a všechna tato slova, která znamenají dnešní svět.


Rozhodně tam nebude „závistiví“…


Ale i tak zveřejňuji tento článek, protože stejně jako jakási známá firma přestala retušovat strie modelek, tak i já se chci prezentovat taková, jaká doopravdy jsem.


„Jak myslíš, že se na to bude svět tvářit?!“

To opravdu nevím, možná přijdu o nějaké svoje příznivce (pokud nějaké mám), ale možná se s tím ztotožní, protože to mají stejně, možná taky někomu závidí a to je to, co je žene vpřed…


A co Vám tím chci říci?


Vydolujte pro sebe maximum.


Lidé, ke kterým vzhlížíte, jejichž cestu sledujete, jimž třeba i závidíte –


Sledujte kroky úspěšných, nechte se jimi inspirovat, učte se od nich.


Když to dokázali ONI, tak VY TAKY 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *